Bakım ve Onarım


Tasarım, imalat, bakım-onarım ve kalite kontrol teknik kadrosu olarak, şirket bünyesinde bulunan Metal İşleri (Sac,Krom,Alüminyum), Boya ve Vernik, Ağaç İşleri, Elektrik&Elektronik, Fiber Polyester (GRP), Periyodik Bakım ve Profesyonel Tekne İç-Dış Temizlik Ekibinden oluşan 40 kişilik daimi kadrosuyla birlikte, ayrıca şirket bünyesinde bulunan Mobilya&Dekorasyon, Krom&Torna ve Tesisat Atölyeleri ile de hizmet vererek bugünkü başarılara imza atmaktadır.
Marina konforunda sunduğumuz tersane hizmetimiz, 105 m2’den oluşan iki katlı yönetim ofisimiz, müşterilerimizin rahatlığı ve isteklerini karşılamak için denizci kimliğine sahip yönetim kadrosuyla hizmet vermektedir. 42m x 12m x 16m  ölçülerindeki hangarımızda bulunan CCTV kamera kontrolü ve yüksek güvenlik önlemleri ile size vereceğimiz hizmeti kusursuzlaştırıyoruz.
Mobil taşıma donanımındaki 2 adet lift ile 400 tona kadar ulaşan kapasitedeki yatları karaya yüksek güvenlikte almaktayız.

Mekanik Sistemler

Mengen  Gemiciliğin  deneyimli mekanik ekibi, ileri teknolojiyi kullanarak karmaşık sistem uygulamalarında yüksek kaliteyi hedeflemektedir. 3 boyutlu (Rhinoceros, Solid, Autocad) çizim programları kullanılmakta ve marin sektörünün  en  iyi  tedarikçileri ile çalışılmaktadır.

Ses & Titreşim Kontrolü
Hidrolik Sistemler
Manevra ve Sevk Sistemleri
Borulama Dizayn & Montaj
Genel Mekanik Sistemler                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Ağaç İşleri

Türkiye’nin gelmiş olduğu yat inşa kalitesinin ana kalemi ahşap işçiliğidir. Mengen Gemicilik, bu kaliteyi her zaman mükemmel seviyede tutmayı hedeflemektedir. İşinde uzman  kadromuz, son ürüne kadar olan üretimlerle birlikte tam kapasite tekne restorasyonunu başarı ile gerçekleştirmektedir.

İç Dizayn (Yenileme / Değişiklik)
Yalıtım (İzolasyon)
Güverte Uygulamaları
Mobilya Uygulamaları                                                                                                
Özel Mobilya Siparişleri
            
Mengen Gemicilik olarak, yüzeyleri boya ve son kat boyaya hazırlarken ürün bilgisinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden kusursuz sonucun ürün bilgisine dayandığı temelini bilerek hazırlanıyoruz.

Kumlama / Raspalama
Doldurma, Düzeltme ve Boyama
Zımparalama & Vernikleme
Korozyon Kontrol 
Zehirli Boya Uygulama

Mengen Gemicilik, çok sayıda karmaşık elektrik sistem uygulamalarını başarı ile tamamlamıştır. En iyi sistem tasarımcıları ile çalışılmaktadır.  Mengen Gemicilik bünyesinde Elektrik Projelendirme Bölümü bulunmaktadır. Kusursuz hizmeti en üst seviyede tutmak bizim önceliğimizdir.                                                                      

Dizayn & Mühendislik
Problem Çözme
Alarm & Gözetleme Sistemleri
Navigasyon & İletişim Sistemleri
Eğlence Sistemleri
Güç Kontrol Sistemleri 
Senkronizasyon ve Otomasyon Hizmetleri
Elektronik Sistemler
                                           
Dizayn & Mühendislik Hizmetleri

Mengen  Gemicilik her proje, kapsamlı bir plan ve tasarım çalışmasını gerektirir. Zamanı verimli kullanmak ve projelerin eksiksiz olarak tamamlanmasını sağlamak amacıyla, her projeye bir Proje Yöneticisi atanır. Bütün tasarımlar, tanınan uluslararası standartlara ve Klas kuruluşlarına uygun yapılır.

Hesaplama
Proje Planlama
Dış / İç Dizayn
Klas Uyumu 
Sistem Dizaynı
                                                                                   
Fabrikasyon Hizmetler

Mengen Gemicilik, özel gereksinim ve bilgi gerektiren değişik tipte teslimatlar yapmaktadır. Tecrübemiz, süperyat donanımı ve üretiminden  gelmektedir. 

Çelik ve Alüminyum Üretimi
Kompozit Üretim
Paslanmaz Çelik İşçiliği
Ahşap Tekne İşçiliği ve Üretimi